ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣΔόξα Παναρκαδικός 0-3 για το κύπελλο Αρκαδίας (video-photo)

Δόξα Παναρκαδικός 0-3 για το κύπελλο Αρκαδίας (video-photo)

Ο Παναρκαδικός ήταν ευθύς εξ’ αρχής το φαβορί της αναμέτρησης πράγμα το οποίο και έκανε επικρατώντας της μαχητικής και νεανικής Δόξας Μεγαλόπολης των πολλών απουσιών με σκορ 0-3 για την Β’ φάση του Κυπέλλου Αρκαδίας.

Ο Ρίλντι Καμπεράι με την έναρξη του αγώνα μόλις στο 2ο λεπτό έκανε το 0-1 με τον Κώστα Κολιόπουλο που ήρθε από τον πάγκο στο δεύτερο ημίχρονο στο 58ο λεπτό και στο 85ο έγραψε το τελικό 0-3.

Αξίζει να σημειωθεί ότι πριν από την σέντρα της αναμέτρησης κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή τη μνήμη του πρώην προέδρου της Δόξας Μεγαλόπολης Μπάμπη Μαντζιαβά που πριν από λίγους μήνες έφυγε από την ζωή.

Δόξα Μεγαλόπολης: Δημητρέλης, Αλεξανδρής Γ., Γιαννόπουλος, Γιαννακούρας, Κουρουνιώτης, Κυριακόπουλος Χ., Κατσούλος, Κυριακόπουλος Κ., Σταθούρος, Καντέλης, Αλεξανδρής Ν. Αγωνίστηκαν και οι: Αντώνακας, Δρακόπουλος, Ηλιόπουλος.

Παναρκαδικός: Μάνος, Κουτσούμπελας, Αντωνίου, Κυριάζος, Νάνος, Παρασίδης, Παπαλάμπρος, Γλέζος, Καμπεράι, Πολίτης, Λαμσελάρι. Αγωνίστηκαν και οι: Καλογεράκης, Κολιόπουλος, Κουστένης, Σωτηρόπουλος, Κοπρένκα.

Δείτε στο βίντεο τα γκολ και τις καλύτερες φάσεις από το παιχνίδι Κυπέλλου Αρκαδίας Δόξα Μεγαλόπολης – Παναρκαδικός

Καντέλης – Παπαγγελής – Κλειώτης, τρεις παλιοί ποδοσφαιριστές της Δόξας στις κερκίδες !!